Villa Miramare

Zbuloni pushime pushime në Kroaci, Mal të Zi dhe Slloveni

Apartamente Villa Miramare, Kotor

Përshkrimi

Kjo ujore 2 dhoma gjumi, 2 banjo apartamente janë rinovuar plotësisht me standardin më të lartë dhe është një shëtitje 1 km nga Kotorrit gjallë Qytetin e Vjetër. Gur vilë një ish kapitenit ajo është e vendosur 5 metra nga ujërat e qetë të Gjirin e Kotorit e cila është një vend i trashëgimisë botërore të UNESCO-s. Apartament është çdo 70 metra katrorë është ajër të kondicionuar dhe të nxehta. Nuk është një, 150 metra katrorë tarracë fantastik dielli shaded pjesërisht nga një grapevine historik ditën e ndezur plotësisht gjatë natës, me një Barbecue dhe tapiceri me tavolina. Miratuar nga zyrtar të Bordit Turistike e Malit të Zi me një 3-Star Rating. Çmimet janë për apartament për një natë. Ne kemi dy Apartamente. Tarracë dhe Rosa. Apartament Rosa është një dhomë gjumi nën tarracë Apartament prej 40 sqmtrs, për 2 të rritur dhe 1 fëmijë, ose 3 të rriturit. Të dy banesat kanë makina lavanderi, kuzhine, AIRCONDITIONS, TV TV kabllor, mendje Intenrnet WiFi. Parkimi i makinave për 1 e makinave makina të tjera në parkim publik 25 metra larg. Dyqan i vogël ushqimore në 50 metra, dyqane të tjera dhe reaturants janë mbi 25 metra, duke përfshirë Farmaci, pas makinës parasë zyrë. Kotor është mbi 20 minuta bregdetar në distancë në këmbë rrugë. Restorante të shumta caffees dyqane IceCream në rrugën bregdetare të Kotor.Swimming është e mundur në frontin e shtëpisë në skelë tonë. Aeroporti Dubrovnik është në 75km / 1 hr makinë aeroport / Tivat mbi 10 minuta me makinë taksi marrë abt 10 Euro. Linjat e transportit detar nga Kotorrit deri në Bari Itali. Handicap për vetëm Rosa.

hartë

Vlerësimet

A keni qëndruar këtu? Shto shqyrtim

Harry Sam

Sunday, February 28, 2016
We had a wonderful time in this lovely apartment. It is very spacious, is in a great location and is a stone's throw from your own beach strip already set with lounge chairs. The very large terrace overlooks the sea with tables, chairs and a bbq. Its is paradise being on it. Inside is a fully equipped kitchen, nice sized bathroom and additional half bath. The owners are a very nice couple and very willing to help out

Jason Gray

Friday, January 15, 2016
Thank you for having us in Kotor! The place is in a beautiful location on the bay with incredible views. It's large - was just two of us but can easily accommodate a large family across the multiple rooms. Has a big terrace where you can spend time overlooking the water. There's also a small personal dock where you can swim in the bay. It took us about ~25 min to walk into old town. There are restaurants along the way. There's a big kitchen but old pots/pans so if you're staying there for more than a couple days and planning on cooking may want to bring your own things. Place isn't luxurious inside but it's certainly comfortable and great value for cost. Didn't meet Ana or her father who were referenced in other's posts, but communicated easily with Ana over email and her family who lives right next door let us right in. Overall, would recommend to you too!
Nga 100 €/natë
Qëndrimi Min është 1 net
Ana Radimir
+382 69 950 442 +382 69212 057
Nga 100 €/natë
Kontakt