Villa Marijana I

Zbuloni pushime pushime në Kroaci, Mal të Zi dhe Slloveni

Apartamente Villa Marijana I, Starigrad-Paklenica

Përshkrimi

Apartamente private për pushime dhe pushime në Starigrad - Paklenica Villa Villa Marijana Marijana është 1 metër nga plazhi.  Plazhi në frontin e shtëpisë është një fushë ku guri gënjeshtra dhe gurë në det. Ka 2 apartamente 2-4 persona. Secili apartament me një dhomë dyshe, dhoma gjumi kuzhinë dhe jetojnë me një ose dy krevate ekstra, banjo, ballkon me pamje nga deti, parkim. Grad është një qytet i vogël dhe port në brigjet e Kanalit Velebit, në afërsi të Parkut Kombëtar Paklenica, 45 kilometra në jug të Karlobag. Grad është notonin dhe udhëtarët njësoj. Në brendësi të Stari Grad Paklenica Park Kombëtar e cila përfshin dy kanione: Velika dhe Mala Paklenica. Velika Paklenica, rreth 10 km e gjatë, rrjedhin lumë, një pjerrta kanion palët janë të larta dhe 400m. Paklenica mëdha dhe të vogla të ndara nga një 7 km 500 pllajë të larta të gjata. Apartament 1 (2 1) është i vendosur në dysheme pare. Apartamenti është i dyfishtë me një kuzhinë të veçantë ku ka një krevat shtesë të vetme dhe banjo. Dhoma gjumi ka një krevat dopio në dhomë është SAT / TV dhe një ballkon me një pamje të bukur e detit dhe kopsht. Një kuzhinë që është ndarë është e mobiluar plotësisht dhe ka një krijues kafe në kuzhinë ka një dhomë që jetojnë me një krevat divan për një person. Banjo ka një dush. Prapa shtëpisë është një hapësirë ​​parkimi për një makinë dhe ka një skarë që me siguri mund të shërbejë. Apartamenti eshte i madh, ka 45m2. Apartamenti ka një pamje shumë të bukur e detit dhe Kopshti dhe shtëpi është e vendosur direkt në plazh në frontin e plazhit. Ne gjithashtu ofrojmë xhip safari. FOTO JEEP SAFARI - organizimi i ekskursioneve ditore Velebit rrugët për të vizituar bukuritë natyrore dhe kulturore (nga librat e tjerë filma, lumi, objekteve të shenjta, fshatrat e vjetër). Ekskursione përfshijnë ushqim dhe pije. Kornati Kornatit Ishujt janë një parajsë ishull mesdhetar densest në arkipelag, të jashtëzakonshme Mesdheut sepse ata janë me bukurinë e tyre të para ka mbetur i paprekur nga zhvillimi i epokës moderne. Ato janë të vendosura në pjesën qendrore hrvatsog Detin Adriatik në afërsi të ishullit të Murter. Për shkak të bukurisë natyrore të pazgjidhura, brigjeve të larmishme, natyrën ruhet dhe ekosistem të pasur detare, pjesa më e madhe e ishullit Kornatit u shpall një park kombëtar. Arkipelag Kornatit është i kushtueshëm dhe unike në bukurinë e saj. Ajo është nga ishujt më të zhvilluar dhe arkipelag densest në Mesdheun Evropian. Në sipërfaqe prej rreth 300 kilometra katrorë, ka një labirint prej 140 ishuj, islets dhe shkëmbinj nënujorë të sipërfaqes totale të sheshit 69 kilometra Parku Kombëtar Paklenica Paklenica Park Kombëtar shtrihet në shpatin bregdetar të Jugut Velebit direkt mbi Marasovići zgjidhjes, në zonën e majat më të larta (top Vaganski, Babin lartë, të shenjtë Hill) - mes 15 ° 23 'dhe 15 ° 35' gjatësi gjeografike në lindje dhe në mes 44 ° 18 'dhe 44 ° 25' gjerësi veriore. Ajo mbulon një sipërfaqe prej flukseve përrua të Velika dhe Mala Paklenica, dhe kanione tyre dalluese gdhendur vertikalisht në shpatet jugore të Velebit dhe zonën më të gjerë përreth. Zonë relativisht të vogël ka një bollëk të dukurive gjeomorfologjike dhe forma të ndryshme, të florës dhe faunës, peisazhet terheqese dhe natyrës paprekur. Paklenica Park Kombëtar është më e rëndësishme kroat ngjitje qendër, i njohur jashtë kufijve kroate. Bukuri të veçantë jep këtë faqe ngjitje dhe afërsia me bregdetin, duke e bërë Paklenica Riviera një vend ideal për të kombinuar ngjitje dhe sportet e ujit. Rafting në Zrmanja Bukuri dhe hajvan ... Zrmanj lumi ju affectionately quajmë "bukuri dhe bisha". Kur ajo ngrihet ajo siguron një të mirë rafting në këtë pjesë të Evropës (dhe më gjerë). Dhe kur të qetë, bukuria që të bëhet e lehtë për të kryer përmes peizazheve të bukurisë të lë pa frymë. Lumi është i pasur me peshk, zogj shtegtare në brigjet e saj. Dhe gjatë kopshte Rock Pranvera e cila u bë "ujëvarë" poshtë bimore lule shumëngjyrëshe. Në çdo rast, një lumë që është një "duhet të shohim", turne në Zrmanja Žegar lëviz nga vendi dhe na çon në Muškovci ...

hartë

Vlerësimet

A keni qëndruar këtu? Shto shqyrtim

Kia

Wednesday, May 1, 2013
We had a pleasant stay at Villa Marijana.It was our first time last summer and it was very nice and the apartment and especially the host and place.Apartments have large terraces and also a beautiful view. In the morning you can hear birds chirping, everything is very quiet and the sea was like oil,very peacefully without a single wave.Very nice.

Kludia

Wednesday, May 1, 2013
Sehr schön,sehr angenehm,ruhig... Villa Marijana richtige Ort um sich zu entspannen und genießen. Ich empfehlen Villa Marijana

Ana

Wednesday, May 1, 2013
Prije nekoliko godina smo bili i došli prošlo ljeto opet i prisjetili se kako nam je lijepo.Nadamo se da ?e nam poslovne obaveze ponovno dozovliti da do?emo u apartmane Marijana jer nam se jako svi?a.Nama se jako svidjela ljubaznos cijele obitelji Zub?i?.Ku?a je direktno na moru a more je predivno i ?isto.Seline i Starigrad su jako lijepa mjesta i jako nam se svi?aju ve?ernje šetnje zalazak sunca je predivan.Paklenica je tako?er prelijepa,priroda je divna. Mi ?emo rado preporu?it.
Nga 30 €/natë
Qëndrimi Min është 1 net
Ivan Zubcic
00385(0) 23 332 906
Nga 30 €/natë
Kontakt