Zbuloni pushime pushime në Kroaci, Mal të Zi dhe Slloveni

Apartamente BARBARA IV, Pag, Grad Pag

Përshkrimi

Qyteti i Pag është qendra e ishullit të telefona, i famshëm për dantella e saj dhe djathë dhie të shkëlqyer. Pag gji rreshtuan me 20 km plazhe e rërës dhe zhavorrit. Qyteti i telefona ofron mundësinë e paqes, dhe aktivitete në natyrë dhe prandaj është ideale për familjet me fëmijë dhe fillestar. Apartamente "Barbara", janë të vendosura në një mjedis të bukur të qytetit në ishullin Pag njëjtin emër pranë plazhit me rërë. Shtëpi për mysafirë ofron apartamente (4 +1 dhe 2 +1) dhe të dyfishtë (gjysma) me banjo private. Gjitha apartamentet dhe dhomat janë të pajisura plotësisht dhe të gjithë kanë ballkon vet teori ose tarracë me pamje nga deti ose pamje kopsht. Ka një parking në dispozicion për mysafirët dhe, nëse është e nevojshme, ne do të lejojë një dok varkë. Dhoma dhe suita mund të kombinohet me gjysmën e bordit. Kuzhinë jonë ofron një gamë të gjerë të specialitete kombëtare: djathi i famshëm e telefona, mish qengji, tymosur "pršut" proshutë, peshk dhe mish i pjekur në skarë, ushqim deti, verërat dhe EAUX-de-vie herbs travarica " . Përveç akomodimit dhe gustator mrekullon, ne ofrojmë pjesën tjetër të këndshme në qytetin mesjetar të shekullit të 15, projektuar nga arkitekti i njohur dhe skulptor Juraj Dalmatinac. Shumë monumente kulturore dhe historike janë shumë mirë të ruajtura historike. Midis tyre janë: Pallati i Rektorit, kullë e vjetër, në manastirin dhe kishën e Shën Margaret, kisha të shumta, të stilit barok ballkone dhe emblemat e familjeve fisnike. Pag është krenar për trashëgiminë e pasur kulturore dhe traditat e tij shekullore xhelozi dhe doganore. Më e famshme është sigurisht mos harroni të famshme telefona dantella telefona dhe traditë të admirueshme Pag kostum. Pag gjithashtu ushqen valleve popullore dhe këngët e saj. Tërheqjen e famshme është karnaval Pag, kur ju mund të gëzojnë shumë shfaqje kulturore. Tradita përfshin ushtrimin e njohur si "Gruaja e Pag rob" dhe performanca folklorik "Paski Tanac". Ne shpresojmë që të gëzojnë pushime interesante dhe të paharrueshëm këtu dhe të vijnë përsëri me kënaqësi. Shërbime të tjera: jo shumë larg nga banesa: me qira një varkë, me qira biçikletë, me qira skuter, me qira një ski jet, peshk, piknik, ekskursione (Zadar, NP shkaktuar, Plitvicës, Krka, park Velebit natyra e Veriut, Paklenica ) kujtimet,, kafe, restorant, tavernë, piceri, peshkimit.

Vlerësimet

A keni qëndruar këtu?
Nga 45 €/natë
Qëndrimi Min është 7 natë (s)
Barbara Kurilic
+385 91 573 26 04
Nga 45 €/natë
Kontakt