Zbuloni pushime pushime në Kroaci, Mal të Zi dhe Slloveni

Apartamente Apartman A & M, Krk, Njivice

Përshkrimi

Njivice në ishull janë fshat i vjetër peshkimi me një traditë shekullore. Në majë të gishtave tuaj është një ofertë të pasur gastronomik kafene dhe restorante përgjatë plazhit, por edhe limane paqësore dhe të izoluar për një pushim të relaksuar. Ishulli i Krk është një lidhje të shkëlqyera me nyjet kryesore të transportit dhe autostradave (40 km nga lumi, 150 km nga Lubjana, 170 km nga Zagrebi), dhe lidh kontinentale me urë Krk. Në ishullin Krk është aeroporti Rijeka. Nga dita Njivica një pamje të ishullit të Cres dhe Učka, në muzg gëzojnë muzg bukur në Gjirin e Rijekës, në qiellin e natës përveç zvijezdanog ju mund të gëzojnë dritat e natës të Rijekës dhe Opatija. Apartament ynë për dy të vendosur në një rrugë të qetë, në katin e parë të cottages tona familjare, i rrethuar me gjelbërim. Ideale për një pushim të qetë dhe relaksim pas një dite të gjatë e notit ose një natë jashtë. Kafe Mëngjes dhe mëngjes dhe darka të shijshme të përgatitura në një fireplace në natyrë romantike ju mund të gëzojnë pemë e gjelbër, hijen e pemëve tanë të vjetër lisi, erë e livando dhe rozmarinë. Nga katin e parë nuk është një pamje e detit, por vetëm tre minuta më këmbë na ndan nga brigjet e bukur Njivičke. Përgjatë bregdetit janë limane të vogla izoluar me plazhet me guralecë. Të dashuruar e plazhe me rërë të presin tre: Kiac, Rosulje dhe bar Sunset Lounge nën çadra kashte. E drejta e ardhshme në plazh, me pamje nga shëtitore, përgjatë bregdetit ka një pyll për të pushuar në hije. Vetëm një 15 minuta në këmbë përgjatë detit dhe këtu ne jemi në qendër Njivica. Përveç ofertë të pasur gastronomik dhe ka një supermarket të madh, dyqan fruta, banka, farmaci, zyrë postare dhe zyra e mjekut. Shëtitore përgjatë detit, në hije, është gjithashtu i përshtatshëm për ecje, çiklizëm, inline patinazh. Për ata më aktiv në Disponueshmëria dhe sport (jet-ski, tub, parashutë), Rentals varkë dhe anije me qira, si dhe parkun zbavitës me një trampoline, mini-golf dhe fusha tenisi. Shtigjet qenë të prirur ju mund të ecin deri në Malinska fqinj (4 km). Për një natë jashtë për të ftuarit më të rinj dhe atyre që duan argëtim të mirë në Rekomandimeve Bar Cocktail udhëkryq diskotekë, vetëm 5 minuta përgjatë rrugës kryesore të ishullit. Ejani dhe të gëzojnë!

Vlerësimet

A keni qëndruar këtu?

Dimitri & Svetlana Shuvalov

Monday, August 11, 2014
It is an ideal place for couples who seek a quiet and relaxing place. The house is well placed in the shade of greenery, yet it is within a two-minute walk from the beach, which is well-kept. Though the place is very calm, all the local attractions are within a walking distance. Besides it is a perfect place for joggers and cyclists. The apartment is freshly renovated and is very cosy.It is cool and comfortable even in the hottest hours.The kitchen is well-equipped. The hosts are really very friendly and helpful. We would like to thank the family Mesarić Bačić for perfect rest and cordial atmosphere.

Marija Mirovic

Saturday, August 9, 2014
Lepota i sredjenost obale, ljubaznost i toplina ljudi, dobra infrastruktura i putevi su nesto sto je nama bilo poznato vec od ranije, i sto je uticalo da pozelimo da letujemo tu. Apartman A&M nudi prijatan i udoban smestaj, uz vrlo diskretno drustvo kulturnih, ljubaznih i predusretljivih domacina. Posebnu car ovog smestaja cini prelepo osenceno dvoriste, koje nudi mir i spokoj u hladovini listopadnog i cetinarskog drveca. Na prelepe plaze se stize za nekoliko minuta, a za one koji vole setnje, nema boljeg izbora...Mislim da znamo gde cemo iduceg leta na odmor. Puno pozdrava porodici Mesaric-Bacic i miloj pudlici Bubiju!

Goran

Wednesday, April 28, 2010
Jako ljubazni domaćini, ugodna atmosfera, velika terasa za boravak preko dana, parking u dvorištu, samo minutu hoda od plaže, dolazit ćemo opet, sve pohvale.
Nga 55 €/natë
Qëndrimi Min është 6 natë (s)
Melita Mesaric Bacic
+385 91 4020 200
Nga 55 €/natë
Kontakt