Zbuloni pushime pushime në Kroaci, Mal të Zi dhe Slloveni

Apartamente SIPA "A", Dubrovnik, Ploče

Përshkrimi

Ne ofrojmë pesë katër yje apartamente në një ndërtesë të re vendosur mbi të drejtën Argjentinë Hotel brenda 10 minuta më këmbë në qytetin e vjetër të Dubrovnikut, dhe 5 minuta më këmbë në plazh më të afërt. Çdo apartament ka një tarracë të madhe me qëllim që të qytetit të vjetër, det të hapur dhe Lokrum Island. Secili apartament ka hapësirën e saj parkim. Apartamente ndërtimi është i rrethuar me kopsht dhe i vendosur në një lagje të qetë. Apartament A (80m2 + tarracat) 1 dhomë gjumi dopio, 1 Binjake, Kuzhina dhoma gjumi, dhomen e ndjenjes 1 Banjo me makinë larëse (vaskë), 1 banjo (dush) Bufe fshesë, 2 Terraces (nga dhomen e ndjenjes dhe dhomat e gjumit) * Apartament është equpiped plotësisht dhe strehon 4 persona.

Vlerësimet

A keni qëndruar këtu?

Maxholiday

Saturday, August 29, 2009
Fantastic apartment. With in walking distance of the old town. Everything you needed. Very nice hosts. Would definately return again.

Travette

Saturday, August 29, 2009
From initial booking through to our departure the owners were lovely to deal with and made a point of making sure they knew everyone’s name and that there was always a car parking space available for us…Bozo (?sorry if the spelling is wrong) and his wife are friendly and helpful people. The apartment (A) was spacious, immaculate and the balcony afforded us beautiful views of the islands and of the old town. As mentioned there are many steps between the apartment and the beach and old town…..but that is the case nearly everywhere in Dubrovnik…..and you need to go up that many steps to get those fantastic views!! We thoroughly enjoyed our stay in these apartments and will be back again!!!

gretk

Saturday, August 29, 2009
We just returned from spending 4 nights in Apartment A of Sipa Apartments. It was just what we expected: a nice 2 BR 2bath apartment, within walking distance from the old city, near a small grocery store. The decor is nothing fancy, but the owners were very nice and helpful and the apartment contained all sorts of useful things, including drying racks for clothes, beach umbrellas (which we didn't use due to the cold weather), a washing machine etc. We didn't mind the walk to the old city at all, and went there usually twice a day; once in the morning to site see, and once later in the evening to eat. The view from the balcony is wonderful, and the cost was great, especially compared to what hotels in and around the city are charging. It was just right for our family of 4.
Nga 200 €/natë
Qëndrimi Min është 3 natë (s)
Stijepo Letunic
+385 98 243 976, +385 91 7633 444, +385 20 416 904
Nga 200 €/natë
Kontakt