Zbuloni pushime pushime në Kroaci, Mal të Zi dhe Slloveni

Apartamente PETRA, Old Town, Dubrovnik, Old Town

Përshkrimi

Pushime madhështor në Dubrovnik mesjetare. Apartament Petra është e vendosur në zemër të qytetit të vjetër të Dubrovnikut, vetëm disa hapa larg nga restorante, galeritë dhe të gjitha monumentet historike. Një apartament dhomë gjumi në qendër të qytetit të vjetër është ideale për çifte, miqtë dhe familjet me fëmijë që duan të përfitojnë nga të gjitha që Dubrovnik ka për të ofruar. Apartament Petra ndodhet në një vend të shkëlqyer, vetëm pak hapa larg nga të gjitha tërheqjet turistike. Më popullor plazh Banje "Lindje Perëndim Beach Club" ndodhet vetëm 5 minuta më këmbë, stacioni i autobusit është vetëm 3 minuta më këmbë, ndërsa qyteti vetë ka çdo gjë, duke përfshirë koncerte, teatro, galeri, muzeume historike, zyrë postare, banka, klubeve të natës, restorante të shumta dhe baret. Akomodimi - Mëngjesi i përfshirë në çmim !! Dhoma gjumi 2 + 2: dhoma gjumi te bollshme me pamje mureve të qytetit, dhoma gjumi është e pajisur me krevat Madhësia mbretëreshë, krevat shtesë divan për 2 persona dhe dollap të madh. Banjo: Banjo me dush, tualet, ngrohës uji dhe tharëse flokësh. Peshqir janë në dispozicion në bazë të numrit të personave dhe janë ndryshuar çdo dy deri në tre ditë. Kuzhina: Kuzhina është e pajisur plotësisht me furrë dhe lugat, frigorifer, frigorifer, mikrovalë, thotë dolli dhe të gjitha veglat e nevojshme. Living Rooms: Apartament Petra është zgjidhja më e mirë për çiftet, miqtë apo familjet. Kapaciteti është dy deri në katër njerëz. Rinovuar plotësisht dhe zbukuruar me kujdes. (Satellite TV, ajer te kondicionuar, DVD player). Pastrimi / peshqir / liri / shërbimit: Peshqir dhe linens janë të përfshira në çmim, peshqir janë ndryshuar çdo 3-4 ditë dhe linens çdo 7 ditë. Pastrimi kryhet para dhe pas qëndrimit tuaj. Si të na gjeni: Apartamenti ndodhet në qendër të Dubrovnikut. Makina nuk janë të lejuara në qytetin e Vjetër, por në qoftë se ju udhëtoni me makinë, garazh publik ndodhet 10 minuta larg (kosto në ditë është rreth 12,00-20,00 €). Aeroporti Dubrovnik është i vendosur 20 km larg, dhe ne rekomandojmë të shërbimit tonë të transferimit (40,00 € një mënyrë max 4pax) ose aeroport anijes autobus që shkon për Pile stacioni i autobusit, i cili është 3 minuta më këmbë nga banesa Petra. Apartamenti nuk është përshtatur për përdoruesit me rrota, pasi ajo është në katin e parë të shtëpisë dhe ka 25 shkallë në hyrjen kryesore. No Ashensor. Ofertë speciale Nëse jeni duke qëndruar në apartament Petra 7 ditë ose më gjatë që ne ofrojmë një zbritje prej 10%. Afat dhe dimrit normat e gjata janë të negociueshme. Ditë kalim në çdo ditë. Kontrolloni në nga 14:00 PM; shikoni deri 10:00. Nëse keni nevojë për një mbërritjen më parë ose largimin e ndjerë ne mirësi t'ju kërkojë të na informojë paraprakisht. Kur hartimin dhe ujdisje Apartament Petra ne përpjekur për të krijuar një atmosferë tërheqëse dhe private që do të plotësojnë nevojat e mysafirëve tanë. Na vizitoni dhe mëshira e veten dhe familjen tuaj një pushim më të pëlqyeshëm dhe të vlefshme. Për heqjen e bëra nga 30 ditë përpara check-në ditë, një tarifë anulim i 1 natë është akuzuar. Për heqjen e vona të bëra pas kësaj kohe 50% e gjithë qëndrimit do të jetë i ngarkuar. Te gjitha kohët referohen kohës lokale në pronë. Për asnjë-show dhe anullime të bërë nga 7 ditët e para ditë check-në 100% të të gjithë qëndrimit do të akuzohet Ne ju dëshirojmë një qëndrim të këndshëm dhe më të paharrueshme!

Vlerësimet

A keni qëndruar këtu?

Cheryl

Sunday, October 15, 2017
My husband and I rented Petrica's apartment for a few days in September during our travels throughout Croatia. The apartment is exactly as the pictures appear. It has been recently renovated and is in excellent condition. It is located in old town Dubrovnik and close to all the local restaurants and shopping within Dubrovnik. Petrica is a wonderful host and was great to work with. She provided us with all the instructions needed before we arrived to ensure we had a smooth arrival. She also provided us with her contact information so we could contact her when we arrived in Dubrovnlk. The rental also included breakfast each day at the Festival cafe. This was a great added bonus to get your day started and was only a few minutes walk from the apartment. It was at the Festival cafe where we met Damir (a friend of Petrica's) who worked at the cafe and who was responsible for taking us to the apartment to show us around and how to use all the amenities. If we had any questions Petrica and Damir were always available. The apartment was well equipped with everything you would need when it comes to the bathroom, bedroom, kitchen, and living room, including a washing machine, towels and a hair dryer. We utilized everything the apartment had to offer. Since we travel to Europe often, we find it to be more comfortable to stay in an apartment then a Hotel. Some of the main things we look for in an apartment is location to all main attractions, cleanliness and how new the apartment. This apartment had all the things we look for when renting in Europe. When I was doing my research for an apartment in Dubrovnik, Petrica's apartments came highly rated. Petrica has multiple apartments of various sizes and multiple bedrooms. I am sure from our experience with renting from Petrica that any of her apartments would be a great choice. We stayed in her one bedroom which was perfect for us and I highly recommend any who is interested in vacationing in Dubrovnik to rent from Petrica I know you will enjoy you stay. Cheryl

Erika Hobart

Friday, May 19, 2017
Damir and Patrica are so friendly and helpful, which was great since it was my first time in Dubrovnik and I was traveling alone! Damir met me at the entrance of Old Town and helped me with my bags to the apartment. You have everything you need for short and long-term stays, including a kitchen. The free breakfast (served at Damir's restaurant) is great! It's in the center of Old Town and you can people-watch as you have eggs, coffee and orange juice to start your day. :-) Highly recommend.

Andrea Hartmann

Friday, May 19, 2017
Wohnung war sehr sauber und schön renoviert und eingerichtet. Gut war, dass sowohl Klopapier als auch Spülmittel und Geschirrhandtücher vorhanden waren. Ebenso Öl, Salz, Essig, Teebeutel und Zitronen. Die Lage ist sehr zentral. Damir, der Chef des Cafe Festival, in dem auch das Frühstück eingenommen wird, war sehr nett und zuvorkommend.

Owner Information:

Petrica Šanje

Aktualisht joaktive

Ky njoftim aktualisht nuk është aktiv. Ne e publikojmë atë vetëm për qëllime referimi. Sidoqoftë pronari mund ta aktivizojë atë së shpejti.

Aktualisht joaktive

Ky njoftim aktualisht nuk është aktiv. Ne e publikojmë atë vetëm për qëllime referimi. Sidoqoftë pronari mund ta aktivizojë atë së shpejti.

Kthehuni më vonë ose shihni reklama të tjera aktive:  Old Town

Kthehuni më vonë ose shihni reklama të tjera aktive:  Old Town