Zbuloni pushime pushime në Kroaci, Mal të Zi dhe Slloveni

Apartamente IVANČICA, Dubrovnik, Old Town

Përshkrimi

Apartament Ivančica përbëhet prej 1 dhomë gjumi, dhomë që jetojnë me një kuzhinë, 1 banjo dhe tarracë (rehatshme për deri në 5 persona). Apartament me ajër të kondicionuar Ivancica është e vendosur në shtëpinë tonë familjare gur në zemër të qendrës historike të Dubrovnikut (Qytetin e Vjetër), por në lagje shumë e qetë. Apartament Ivančica ofron pikëpamjet e madhe nga dritaret e tij që duken nga mbi çatitë e qytetit të vjetër dhe monumenteve të qytetit. Rinovuar Kohët e fundit, ajo është e mobiluar me mobilje antike dhe artit. Amenities: ajër-kusht, kuzhine e pajisur mirë, Internet, SAT-TV, hekur, hekurosje bordit, flokë-tharëse, peshqir, prej liri ... Nuk është një tarracë në frontin e shtëpisë në dispozicionin tuaj, ku, rrethuar me lule, që ju mund të marrë një pushim në hije gjatë ditës ose të ketë mbrëmje romantike nën dritat qiri. Pick up nga dhe në aeroport mund të organizohet për të lira për qëndrimin e 7 netë dhe më të gjatë. Ne jemi në dispozicionin tuaj për të gjitha informatat dhe ne shikojmë përpara për të dëgjuar prapa nga ju! Mirë se vini!

Vlerësimet

A keni qëndruar këtu?

MCCanadian

Monday, September 24, 2012
I had the pleasure of stayng at Accommodation "Ivancica" for 2 weeks in August of 2012. If you are looking for an authentic and quiet place to sleep located within the city walls of Dubrovnik and 5 minutes walking distance from everything, then this is the place! Merci beaucoup a les proprietaires! Un canadien satisfait!

Eda Ciftci

Monday, August 27, 2012
When we arrived to Dubrovnik at 1am, and it was too late about our deal, but Ivana welcomed with her sleepy but smiley face :) We never forgot her frendship. Additionally apartment was very comfortable and clean. During our holiday we felt like in our house. Apartment's central location is very helpful for find your way. Very close to all nice restaurants, museums and other historical places. I and my family absolutely recommend this place.

Mike & Jasmine

Sunday, March 20, 2011
We stayed with Ivana & Stjepan for 5 days for our 20th anniversary and they could not have been made us more welcome. The apartment is in their own home and is in an ideal location to see the old town, close to the centre but away from the noise, with great views over the rooftops. Not ideal if you are infirm as you need to go up about 15 steps to reach the front door but steps are a fact of life in most of the city. The apartment has one double bedroom (plus a pull out single) and the living room has a double & a single sofa bed with dining area and kitchenette; the bathroom leads to a separate toilet. Heating\ Aircon inc. and there is a small seating area outside for drinks in the evening! Overall, comfortable good value apartment in a great location with great hosts.
Nga 60 - 250 €/natë
Qëndrimi Min është 1 natë (s)
Ivana Šapro Hvar
+385 91 3233003, +385 20 323 110
Nga 60 - 250 €/natë
Kontakt