Zbuloni pushime pushime në Kroaci, Mal të Zi dhe Slloveni

Bed&Breakfast ĆIMIĆ, Dubrovnik, Mlini

Përshkrimi

Ćimić dhoma janë të vendosura në Mlini, një fshat i vogël dhe i qetë vetëm 9 km nga Dubrovniku dhe 10 km nga Cavtat. Një shumëllojshmëri e rërës, suva e ashpër dhe të fshehura plazhe shkëmbore, së bashku me restorante të këndshme, bare kafene dhe trafiku i ulët i pranishëm zgjedhjen perfekte për çdo shtëpi që ju dëshironi të udhëtoni me familjen ose miqtë tuaj. Në qendër të tërheqjet, ka disa restorante, kafene, dyqane dhe një zyrë e postës dhe gjithë ata që është në ecje distanca nga strehim tonë.  Kujdesi mjekësor, farmaci dhe banka janë të vendosura në Silver, vetëm 10 minuta më këmbë nga dhoma Ćimić. Mlini, me linjat e rregullta (autobus dhe anije), ju lejon që të vizitoni Dubrovnik, Cavtat dhe Elaphite ishujt si shpesh si ju pëlqen. Studim udhëtime në Cavtat, Dubrovnik, Dubrovnik famullisë, gadishullin Peljesaçit dhe destinacione të tjera interesante janë të përshtatshme për ata që vijnë me veturë, të tjerët mund të marrësh me qira një makinë agjenci në zonë. Akomodimi: Ne ofrojmë vizitore dashur tonë 2 dhoma te bollshme (kategori: 3 *** yje, 22 m2) me qira. Një dhomë mund të akomoduar 2 persona, të tjerë mund të akomoduar 2 persona me një krevat shtesë. Dhomat janë të pajisura plotësisht dhe zbukuruar tastefully me pamje bukur deti me ballkon. - Mëngjesi me specialitete vendase - 4 Euro per person - Për një qëndrim prej 7 ditë ose më të paharrueshme të organizojë një darkë me specialitete lokale falas për të gjithë mysafirët tanë - Kalimi nga dhe në aeroport, portin detar ose stacion autobusi është e mundur.

Vlerësimet

A keni qëndruar këtu?

Barbara and Damian

Tuesday, May 31, 2016
We stayed for 10 days at Ivanka's house and we loved it! Ivanka is the best ever hostess, serving us delicious breakfast every day in their garden . Sunday breakfasts were fanstastic, with lavish table and home made cakes as well as fresh fruit from the garden. Ivanka and Kiko are a very friendy couple, always ready to give you some advice in order to make your stay a perfect one:). The Cimic house it's nice and cozy and the view is just like in the photos. Ivanka takes care about everything, changing towels , linen etc. Good value for your money if you like cozy accomodation and don't care if the hosts live in the same house. Definitely we would like to come back one day to Ivanka and Kiko :)

Magdolna és Lajos

Thursday, October 8, 2015
Felejthetetlen nyaralásban volt részünk szeptemberben Mliniben. Ivanka és Kiko Cimic a legszimpatikusabb házigazdák akikkel idáig az Adrián találkoztunk. Kedvesek, barátságosak, úgy fogadtak bennünket mint régi barátokat. A szépen berendezett szobában egy üveg bor és egy tál gyümölcs fogadott bennünket. Pazar a kilátás a balkonról a Mlini öbölre. A reggeli nagyon finom, bőséges, gyönyörüen tálalva. Mikor hűvösebb volt az idő, elláttak bennünket tanácsokkal, hol, miként tölthetjük a napot. Mindennel nagyon elégedettek voltunk, reméljük máskor is alkalmunk lesz náluk nyaralni.

Minna

Thursday, June 5, 2014
We stayed for one week at Ivanka's house and we loved it!Kiko and Ivanka did everything to make us feel at home and the breakfast in their garden is delicious and a high light of the day. There is good bus connection to Dubrovnic and other places from Mlini. Don't get scared of the first impression when you arrive by the road. There are some houses in bad shape, but when you arrive up the steps to the Cimic house it's nice and cozy and the view is just like in the photos. Good value for your money if you like cozy accomodation and don't care if the hosts live in the same house. And if you're not afraid of lots of steps. I warmly recommend this place!
Nga 13 - 18 €/natë
Qëndrimi Min është 3 natë (s)
Ivanka Ćimić
+385 20 486 093
Nga 13 - 18 €/natë
Kontakt