Zbuloni pushime pushime në Kroaci, Mal të Zi dhe Slloveni

Apartamente SWALLOWS NEST 2, Dubrovnik, Lapad

Përshkrimi

Nuk ka asnjë arsye të mos për të punësuar vetëm "gëlltitje" apartamente. Tani për tani ka shumë arsye për të punësuar vetëm apartamenteve tona: ne nuk gënjejnë dhe mashtrojnë ftuar, ne garantojmë cilësi që ne ofrojmë, ne paguajmë taksat strehim, të ofrojë rehatshëm me çmim të arsyeshëm, ndjenja sikur jeni në shtëpi dhe jo me një masë e turistëve të panjohur, gjithmonë të pastër dhe të rregullt, apartamente të mobiluara bukur dhe jo më pak të rëndësishme, me pret gjithmonë simpatik. Banesat janë të vendosura superbly në pjesën e Dubrovnikut quajtur Lapad në zonën e shtëpive familjare dhe hotele (Park, KOMPAS, Dubrovnik, Sumartin, Zagreb), disa minuta në këmbë për në plazh (rërë ose gurë) dhe transportin publik çdo 15 minuta për të vjetra qytet. Aty pranë është duke ecur zonë me bare kafene, fusha tenisi, plazhe, dyqane, banka dhe zyra postare. Apartamente janë vendosur në katin e dytë të shtëpisë Ercegović familjes. "Swallow" 2 APARTAMENT: Përfshin: një dhomë gjumi dopio, dhomen e ndjenjes me banjo, kuzhine dhe ballkon me pamje fantastike të ishullit të quajtur shkëmbinj nënujorë. Sipërfaqja e përgjithshme është 35 m2 për 2 persona dhe një fëmijë. Parking privat është në frontin e shtëpisë. PRENOTONI formalitet: - Kjo është e mundur për të librit të kihet duke dërguar e-mail - Nëse është në dispozicion apartament ju do të merrni e-mail me të dhënat e llogarisë bankare - Pagesa e 30% të çmimit total duhet të bëhet në 24-48 orë - Konfirmimin e rezervimit do të dërgojnë me e-mail pas marrjes parave në llogari bankare RREGULLAT: - Shlyerja e përgjithshme do të paguhet në mbërritjes në "Swallow" - Ardhje duhet të jetë në mes 12:00-20:00 - Apartament duhet të lihet të paktën në 10:00 Për çdo informacion të mëtejshëm, ju lutem mos hezitoni te na kontaktoni!

Vlerësimet

A keni qëndruar këtu?

Carol McCrindle

Sunday, September 4, 2011
This was my husband and I's second year visiting Dubrovnik and the second time that we have stayed in this apartment [Swallow 2]. The apt is on the top floor and has fantastic views of Lapad from the balcony. It is light, very clean, comfortable and well furnished with everything you need to enjoy your stay. In the bedroom there is a king-size bed and ample storage space. The location is superb, with the beach and promenade only about 5 minutes walk away as are the post office, bank, chemist and a well-stocked supermarket. The owners, Marijana and Ivan, are the best! They are kind, helpful and gave us really useful advice about the area. Anything you want to know just ask. The whole experience for us there was a delight and if we return sometime, this is where we would hope to stay. We love it!

Svetlana

Saturday, September 3, 2011
In August 2011 my husband and I were on holiday in Dubrovnik and spent 10 pleasant days in these apartments. First 7 days we lived in “Swallow 1”, and last 3 days – in “Swallow 2”. Both apartments are really comfortable, with good furniture and bathroom equipment, satellite TV, and free Wi-Fi. The apartments are also good located: Lapad beach and promenade are in 5 minutes of walking; bus stop, supermarket and bank – in 7 minutes. The hosts of apartments, Ivan and Marijana, are very friendly, and very attentive to their guests. To be perfectly fair, we noted (only) three disadvantages there: (1) there are no air conditioners in bedrooms “Swallow 1” (in “Swallow 2” it is); (2) rarely there is some smell in bathroom “Swallow 1”; (3) washbasin in the bathroom “Swallow 2” is too small (in “Swallow 1” it is excellent, double). Nevertheless “Swallow Apartments” is very nice place to stay! *** В августе 2011 г. мы с мужем отдыхали в Дубровнике и замечательно пожили в этих апартаментах 10 дней: сначала 7 дней в «Ласточке 1», потом еще 3 дня в «Ласточке 2». И те, и другие апартаменты уютные, с хорошей мебелью и сантехникой, спутниковым ТВ (в т.ч., есть каналы на русском) и безлимитным Интернетом. Расположены тоже удобно: в 5 минутах ходьбы – пляж и променад, в 7 минутах – автобусная остановка (автобус идет до Старого города), супермаркет, банк. Хозяева апартаментов, Иван и Марьяна, очень приветливые и внимательные, нам они очень понравились. Чтобы быть максимально справедливыми, напишем также о тех (всего лишь трех) минусах, которые мы обнаружили: 1) в спальнях «Ласточки 1» нет кондиционеров (в «Ласточке 2» есть); 2) изредка в ванной комнате «Ласточки 1» унюхивается специфический запах; 3) раковина в ванной комнате «Ласточки 2» слишком миниатюрная (в «Ласточке 1» раковина шикарная, двойная). Несмотря на это, апартаменты нам очень понравились, смело рекомендуем их.

Charo & Jesus

Tuesday, June 28, 2011
A very nice apartment to see Dubrovnik and locations around. Nearby beaches and public transport services to the old town. Perfect equipment and services. Fantastic courtesy and kindness of the owner.
Nga 50 €/natë
Ivan Ercegović
+385 98 168 86 69, +385 20 43 64 46
Nga 50 €/natë
Kontakt