Zbuloni pushime pushime në Kroaci, Mal të Zi dhe Slloveni

Vila LA PERLA, Cavtat

Përshkrimi

Vilë elegante me pishinë me seaviews shkëlqyer. Villa La Perla është vendosur në fillim në qytetin e vjetër të Cavtat. Një shtëpi e bukur mbuluar me gurë natyral i rrethuar nga një kopsht të bukur të Mesdheut lule. Enjoy pamje të shkëlqyer dhe perëndimit të diellit nga tarraca apo ballkone mbi det, Cavtat, qytetin e vjetër të Dubrovnikut dhe Gjirin e Zhupa. Akomodimi: Villa La Perla të përbëhet nga: - 2 dhoma gjumi dyfishtë / banjo / gjendjen e ajrit dhe seaview me ballkon - 2 dhoma gjumi dyfishtë / banjo / gjendjen e ajrit dhe parkview - 1 dhomë Tripple me sistemin banjo / ventilimit / pamje parkut - Dhomë që jetojnë me TV dixhitale SAT, WIFI - Të pajisura plotësisht kuzhinë (tenxhere, furrë, frigorifer, mikrovalë, enët) ncombined me një dhomë ngrënie me qasje në një tarracë të madhe / pamje deti - Tarracë me Barbecue në frontin e shtëpisë - spote private parkimi RRETH Cavtat: Cavtat - Epidaurum antike në Adriatik është paraardhësi i Dubrovnikut. Ky vendbanim mesjetar ishte ndërtuar në shpatet e gadishullit me dy bays piktoresk. Ndërtimi i gjatë shekujve mbi parimet e harmonisë njohur stilin e Dubrovnikut, ai u pasuruar vazhdimisht me të dy aseteve materiale dhe shpirtërore në çdo periudhë të ekzistencës së saj. Të gjitha njësitë e akomodimit janë të pajisura plotësisht, duke përfshirë peshqir, postova. Çmimi përfshin të gjitha shpenzimet si rryma, uji dhe pastrim final, WIFI. Transferimi nga aeroporti mund të rregullohet nëse është e nevojshme. Ekziston mundësia e marrë me qera një shtesë e cila është Apartamenti ndodhet në katin e poshtme dhe ka hyrje të saj. Ai përbëhet nga 1bedroom, kuzhinë me dhomë ngrënie të kombinuara tastefully së bashku, banjo me dush dhe një tarracë të bukur drejt anën e detit. Pajisje të tjera përfshin SAT TV dhe gjendjen e ajrit. - Për një konfirmim të rezervimit një parapagimi prej 30% është i kërkuar. MIRË SE VINI NË VILLA La Perla në Cavtat, një oazë të vogël në afërsi të Dubrovnikut !!!

Vlerësimet

A keni qëndruar këtu?

Mick

Tuesday, October 4, 2016
We were a group of 5 couples looking for a villa with 5 Bedrooms & 5 Bathrooms in the Dubrovnik area. Came across Villa Perla in a place called Cavtat. This old fishing village now a hidden gem for tourists was just superb. We were even more surprised with the accommodation than we had hoped for. The photos as good as they are, does not quite do the Villa justice. Anita has an eye for detail & we had everything we needed. In 100 years you could not get tired of the views from the Balcony looking across to Dubrovnik. A supermarket 100mtrs away & the foreshore with many restaurants just waiting, only a short walk down hill. The walk back up hill will work off the desert that you should not have had. Anita also helped us out with a private island trip for 10 along with a private bus trip to Kotor. This saved us a lot of searching for the right trip. Would like to go to Cavtat every year but unfortunately we live in Australia. Thank you Anita

Diane

Wednesday, July 6, 2016
Our family group of 11 adults stayed in the delightful Villa Perla for 1 week, 29 May to 5 June 2016, for our daughter's wedding. The 'groom & bride to be' stayed in the Sunset Suite. We were all very happy with the accommodation. The kitchen, living area and balcony are spacious and tastefully decorated, with everything provided for self catering. All of the bedrooms are en suite and beautiful. The views from the balcony are stunning & we enjoyed several wonderful sunsets! The pool and patio are very pleasant; a lovely sunny area! The location is perfect with easy access to the town, where there are plenty of bars & restaurants. There is a short climb back to the property from the harbour. Cavtat is a beautiful centre with lovely walks around the headlands. This was our fourth visit and we intend to return soon. Many thanks to Anita who made us very welcome. She makes a perfect host and performed the wedding ceremony professionally & with good humour - perfect! I would certainly recommend Villa Perla to prospective visitors to Cavtat. Thank again Anita.

david

Friday, June 7, 2013
recently stopped here for a week for my sisters wedding. villa has recently been refurbed and is excellent. every room has a en-suite. living area is now open plan with large doors onto sun terrace. would deffinetly stay in again without hesitation!!
Çmimi sipas kërkesës
Qëndrimi Min është 3 natë (s)
Anita Butrica
+385 91 524 6581
Çmimi sipas kërkesës
Kontakt